Як і oбiцяв! Їх вжe чeкaють вдoмa! Пiзнo ввeчeрi Зeлeнcький пoвiдoмив нaдзвиaайнo чyдoвy звiсткy (Відео)

Повернення утримуваних осіб відбудеться до кінця цього року, як і було домовлено під час зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у Парижі 9 грудня.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська за результатами продовження переговорів з усіма сторонами у понеділок, 23 грудня, в режимі скайп-конференції.

«Було нарешті досягнуто домовленості щодо проведення взаємного звільнення осіб до закінчення цього року, як, власне, й було домовлено під час паризького саміту в Нормандському форматі. І це величезне щастя, тому що ми зможемо нарешті забрати з незаконного утримання під вартою тих наших хлопців,

яких не змогли забрати у грудні 2017 року, тих хлопців, які протягом чотирьох років після Іловайська, Дебальцевого перебували в полоні і які протягом чотирьох років не мали можливості навіть поспілкуватися зі своїми сім’ями», – зазначила Валерія Лутковська.

За словами представниці України в гуманітарній підгрупі, наразі остаточно дошліфовуються списки.

«Просила б усіх не маніпулювати інформацією, тому що за цією процедурою взаємного звільнення – долі людей», – наголосила вона.

Також в свою чергу повноважний представник Росії в тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту в Донбасі Борис Гризлов повідомив, що Україна і самопроголошені ДНР і ЛНР домовилися про обмін полоненими до кінця року.

За його словами, формат обміну – «всіх встановлених на всіх встановлених». «Контактна група узгодила умови звільнення і обміну утримуваних осіб до кінця року», – сказав пан Гризлов журналістам (цитата по «Інтерфаксу» ). Питання обміну обговорювалося сторонами сьогодні, 23 грудня, в форматі відеоконференції.

За словами омбудсмена ДНР Дар’ї Морозової, вдалося досягти домовленості про обмін за умов гарантії «процесуального очищення» утримуваних осіб з боку України. На даний момент ведеться робота з підготовки остаточного списку осіб та датою обміну.

Нагадаємо, на саміті в «нормандському форматі» (РФ, Україна, Франція, Німеччина) 9 грудня о Парижі, в підсумковому документі керівники чотирьох країн закликали Тристоронню контактну групу «сприяти звільненню та обміну пов’язаних з конфліктом утримуваних осіб до кінця року, на основі принципу “всіх на всіх” ».

Валерія Лутковська щодо досягнутих домовленостей стосовно взаємного звільнення утримуваних осіб, що має відбутися до кінця 2019 року.

Валерія Лутковська щодо досягнутих домовленостей стосовно взаємного звільнення утримуваних осіб, що має відбутися до кінця 2019 року.

Опубліковано Офіс Президента України Понеділок, 23 грудня 2019 р.

Як раніше стало відомо, близько сорока осіб з числа тих, кого українська сторона готувалася передати Донецьку і Луганську, відмовилися брати участь в обміні і повертатися в ДНР і ЛНР.

Джерело

Share
error: Content is protected !!