Українці шoкoвaнi! Щ0йно з самого ранку президент Зеленський на вecь cвiт зaявuв, щo вiн дyмaє прo Дoнбac

Президент Володимир Зеленський раз і назавжди розповів світовим ЗМІ, що він думає про наш Донбасі.

Після цього інтерв’ю ні у кого не виникне питань!

У п’ятницю, 5 липня, президент України Володимир Зеленський представив в Краматорську нового главу Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка. Кореспондент DW зміг на ходу поставити Зеленському кілька питань про перспективи мирного врегулювання в Донбасі,

спробах знайти спільну мову з населенням непідконтрольних української влади територій та західної підтримки Києва після повернення російської делегації в ПАРЄ.

DW: Пане президенте, у Станиці Луганській відбулося розведення сил. Який наступний крок до миру?

Володимир Зеленський: Наступний крок – в Мінську, в форматі тристоронньої групи будуть зустрічатися і говорити про те, щоб був демонтаж бетонних споруд, які знаходяться з двох сторін.

На останньому «Мінську» обговорювалося, який потрібен для цього термін. Наша сторона була готова за добу все зробити – ми все для цього зробили.

Та сторона сказала, що їм треба від восьми до десяти днів. Ми готові до того, щоб з їх боку був сигнал, і одночасно це сталося. Наступне питання буде підніматися, я сподіваюся, про обмін ув’язненими, військовополоненими.

– Як ви збираєтеся налагодити спілкування з українцями по інший бік лінії розмежування?

– Потрібно весь час з ними говорити. Ми постійно з ними говоримо, ми туди посилаємо сигнали. Ми говоримо про те, що ми всі – українці, ми все з ними однакові.

Ми готові робити все, що написано в мінських угодах. Ви знаєте прекрасно, що ні моя команда, ні я – ми не підписували цей «Мінськ», але ми готові йти по пунктах до виконання всіх мінських домовленостей, для того щоб, нарешті, у нас був мир.

До них ще можна достукатися?

– Це комплексне, складне питання. Я думаю, що багато нас чують. Я впевнений в цьому або, скажімо так, хотів би в це дуже сильно вірити. Ми будемо це робити наскільки зможемо довго, максимально.

– Після повернення Росії в ПАРЄ ви ще відчуваєте підтримку Європи?

– Я зустрічався і розмовляв з канцлером Німеччини пані Меркель, з президентом (Франції. – Ред. ) Макрона, і зараз – з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Всі говорять про те, що будуть нас максимально підтримувати. Я дуже сподіваюся, що будуть не просто якісь слова, тому що з ПАРЄ ми з вами бачили, що сталося …

Я дуже сподіваюся, що з їхнього боку будуть все-таки вчинки більш серйозні – не просто на словах підтримувати Україну, а будуть реальні дії. Ну а що залишається?

Якщо ми хочемо закінчити цю війну – а ми дуже хочемо – дипломатичним шляхом, то тоді інших шансів у нас немає.

Те, про що ми вже домовилися, я сподіваюся, що це не зірве інша сторона. Ми домовилися про те, що перша зустріч в «нормандському форматі» після довгого мовчання буде 12-го липня

Джерело

Share
error: Content is protected !!